METERNET PRO​

Veri toplama, enerji izleme, verimliliğin arttırılması ve gelecek planlama raporlarının elde edilmesi için IIOT tabanlı esnek donanım (HARDWARE) ve yazılım (SOFTWARE) ‘a ihtiyaç vardır, işte bu noktada METERNET PRO yardımınıza koşar.

MeternetPRO veri toplama ve online izleme sistemi ile işletmenizi uçtan uca izleyin, sarfiyatları takip edin, beklenmeyen arızalara anında müdahale edin ve gelecek günü planlayın. Tüm bu verileri saklayın, 3. parti yazılım çözümlerine entegre edin ve sürdürülebilirliğinizi arttırın !

Sistem, elektrik, su, ısı ve gaz tüketimin sayaçlarının, elektrik değeri, multimetrelerin, çevresel parametrelerin: sıcaklık, nem, parlaklık vb. diğer değerlerin: AÇIK / KAPALI durumu, çalışma süresi, pulse ve analog değerlerin uzaktan okunmasını sağlar. Ayrıca, dijital ve röle çıkış modülleri ile cihazların kontrolünü sağlar.

UÇTAN UCA DİJİTALLEŞME

Meternet Pro ile işletmenizi dijital dünyaya taşımış ve uzaktan erişilebilir bir noktaya getirmiş olacaksınız.

3.PARTİ CİHAZLAR İLE ENTEGRASYON

Veriler kullanıcıya aittir. Üçüncü şahıslar tarafından barındırılmazlar ve herhangi bir aracı sunucudan geçmezler. Bu nedenle, veri aktarımları veya veri bakımı için herhangi bir abonelik ücreti yoktur. Yerel olarak ve kullanıcı tarafından bulutta depolanabilir. 3. Parti yazılımlara entegre edilebilir.

ÇEŞİTLİ PROTOKOLLER

Bir işletmede bulunan tüm cihazların parametrelerinin okunabilmesi için +15 den fazla popüler iletişim protokolü desteği.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

MT-CPU-1  sistemin merkezi birimidir. Ölçüm cihazları için Master rolünü yerine getirir. Cihazlar arasındaki veri alışverişi, MT-CPU-1 sunucusunda yerleşik RS-485 bağlantı noktası, standart RS-485 veya M-bus – USB dönüştürücüler veya LAN (Ethernet/TCP-IP) dönüştürücüler aracılığıyla gerçekleştirilir. Sistem, programın kullanıcının donanımına yüklenmesini gerektirmez. Sunucu bir LAN ağ cihazıdır ve bir web sunucusu olarak işlev görür. Uygulama, aynı alt ağda çalışan her bilgisayar için bir web tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilir. Giriş paneli üzerinden sisteme giriş yapılır. Genel IP adresine sahip bir yönlendiriciye sahip bir LAN ağı durumunda, verileri İnternet üzerinden okumak mümkündür. Okunan veriler, sunucuya bağlı harici bir bellekte (HDD/SDD, Flash) arşivlenir veya harici bir veritabanına (barındırma) gönderilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir