Endüstriyel Veri Toplama ve İzleme Sistemleri

Veri toplama, sorunu analiz etmeye ve işletmenin performansını yorumlamak, kar/zararın hesaplanmasının yanı sıra Yeşil üretimde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için kullanılan çözümdür.

IIOT VERİ TOPLAMA

Fabrikalarda veri toplama, sorunu analiz etmeye ve bu sorunun çözümüne ulaşmak, işletmenin performansını yorumlamak, kar/zararın hesaplanmasında önemli bir konu olmasının yanı sıra Yeşil üretimde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için kullanılır.

Veriler nasıl toplanmalı denildiğinde pek çok çözüm geliştirildi. Geliştirilmeye de devam ediyor.
Fakat, bir işletme/imalathane düşünüldüğünde  farklı marka makineler, cihazlar ve farklı sınıfta veriler karşımıza çıkıyor. Teknolojinin gelişmesi, global dünyada yaşanan ülkeler arası diyaloglar, kıtlık ve hastalık gibi konular ele alındığında tüm bu farklı verilerin tek pencereden izlenmesi ve kayıt altına alınması gerekiyor.

Uçtan Uca Üretimden IIoT Veri Toplama Yazılımı

Volten IIoT Veri Toplama Yazılımı, endüstrinin gerekliliklerine uygun olarak üretilmiş, son kullanıcı odaklı, harici veri tabanları ile entegre olmayı ve uçtan uca veri toplamaya imkan sunar.

Artan maliyetler ve rekabet ortamında, üreticiler için elektrik, su, doğal gaz, buhar ve hava gibi yüksek maliyetlere pinlenmiş parametrelerin anlık izlenmesi ve sürekli toplanması ertelenebilir konular arasından çıkmıştır.

Bu konuda “Grean Deal”  başlığı ile Avrupa birliğinin önemli adımları bulunmaktadır.

  • Sürdürülebilirlik, gerçek zamanlı rekabet etme gücüne sahip olma ve üretim maliyetlerini online takip etme konusunda güçlü olabilmek için üretim makinelerinden, elektrik, su, doğal gaz, buhar gibi tüketim parametrelerine kadar her noktadan veri toplama, izleme ve raporlama işlemi yapılması önemlidir.

Kaynakların korunması, üretimde verimlilik ve sürdürülebilirlik, akıllı yaşam ve çalışma ortamlarının oluşturulması, sıfır karbon ve en önemlisi de yeşil ve döngüsel bir ekonominin inşası için tüm paydaşlara ciddi sorumluklar ve görevler düşmektedir.Hepsi düşünüldüğünde; fabrika, tesis, işletme, arıtma tesisi, şirketler, toplu yaşam alanları (AVM, kamp alanları, park alanları,siteler, binalar) vb. yerlerde veri toplama ve online izleme sisteminin kurulması gerekir. Sistemin kurulması ile birlikte; süreklilik ve verimlilik anlamında veriden kazanımlar elde edilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, yatırımların anlık değerler ile yapılması, gelecek kuşaklara yaşanılacak bir çevre ve teknolojiler kalması için en büyük adım atılmış olacak..Toplanan verilerin anlık izlenmesi, üretim maliyetlerinin anlık belirlenmesi ile rekabet etme anlamında ise büyük avantajların elde edileceği aşikardır. Üreticiler, online veri izleme ve toplama sistemi sayesinde ürüne adet bazında anlık olarak değer biçebilmesinin vereceği büyük avantaj ile dünya ticaretinde hızlı manevralar yapabilecek.Bunun için güçlü yazılım, yazılıma sürekli destek ve iyileştime,  işletme içersinde uygun ölçüm cihazlarının etap etap devreye alınması önerilir. Destek için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Aklınıza takılan tüm sorularınız için

Ürün ve çözümlerimiz ile ilgili tüm sorularınız için uzman ekibimiz ile iletişime geçin. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir